OCD Carmelite Delegation – Statistics Pl 1971-2017

22nd January 2017

Obecnie jest już 14 kapłanów (Burundyjczyków i Rwandyjczyków), 1 diakon, 2 studentów teologii, 11 studentów filozofii, 1 nowicjusz i 6 postulantów. Poza granicami Burundi Rwandy, przebywa obecnie O. John Gibson – który w ramach współpracy z Delegaturą Prowincji Karnataka -Goa przebywa w Tanzanii – Morogoro i pracuje w domu formacyjnym i wykłada na Jordan College University. Poza Delegaturą studiują następujący Ojcowie i Bracia klerycy: o. Jean Bosco – w Wiedniu (studia doktoranckie); o. Celestin Muhire – w Teresianum w Rzymie (studia licencjackie); Bracia studenci teologii: Józef Ndikuriyo i Audace Ishimwe – Morogoro – Tanzania.

 

  1. CIRILLE OD DZIECIĄTKA JEZUS (Barutwanayo, śluby wieczyste 6.01.1980, Mpinga, święcenia kapłańskie 8.01.2000, Musongati)
  2. ZACHARIE OD MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (Antoine Marie Zacharie Igirukwayo, śluby wieczyste 15.08.1989, Kananga, święcenia kapłańskie 29.06.1995, Kraków)
  3. LIBÈRE MARIE OD NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (Libère Saruye, śluby wieczyste 15.08.1994, Montpellier, świecenia kapłańskie 26.08.2000, Ruyigi)
  4. JEAN FRANÇOIS OD MARYI MATKI KOŚCIOŁA (Gaspard Nkunzimana, sluby wieczyste 15.08.1994, Butare, święcenia kapłańskie 18.04.1999, Muyanza)
  5. JEAN BOSCO OD WCIELENIA (Jean Bosco Cishahayo, sluby wieczyste 15.08.2001, Butare, święcenia kapłańskie 23.08.2008)
  6. GALLICAN MARIE GABRIEL OD ZWIASTOWANIA(Gallican Nduwimana, sluby wieczyste 15.08.2005, Butare, święcenia kapłańskie 29.05.2011, Muramba)
  7. JEAN MARIE VIANNEY OD TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (Jean Marie Vianney Uwamungu, śluby wieczyste 15.08.2006, Butare, święcenia kapłańskie 6.07.2013, Kibuye)
  8. JEAN MARIE VIANNEY OD MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ (Jean Marie Vianney Sakubu, śluby wieczyste 15.08.2006, Butare, święcenia kapłańskie 19.07.2013, Gakome)
  9. AMÉDÉE JEAN PAUL OD KRZYŻA ŚWIĘTEGO (Amédée Jean Paul Nzeyimana, sluby wieczyste 15.08.2006, Butare, święcenia kapłańskie 27.07.2013, Gitega)
  10. JEAN CLAUDE MARIE OD NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA (Jean Claude Ndatimana, śluby wieczyste 15.08.2007, Butare, święcenia kapłańskie 4.05.2013, Kigali)
  11. JEAN CLAUDE OD DZIECIĄTKA JEZUS (Jean Claude Ndabaniwe, śluby wieczyste 15.08.2007, Butare, święcenia zakonne 1.10.2014, Buhoro)
  12. CELESTIN OD NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (Celestin Muhire, śluby wieczyste 15.08.2008, Butare, święcenia kapłańskie 1.06.2014, Byumba)
  13. JEAN CLAUDE OD MATKI BOŻEJ BOLESNEJ (Jean Claude Mworoha, śluby wieczyste 15.08.2008, Butare, święcenia kapłańskie 15.10.2016 Gitega)
  14. DIEUDONNÉ OD NIEPOKALANEGO SERCA (Dieudonné Ruhanyura, śluby wieczyste 11.10.2016 Kraków, święcenia kapłańskie 23 lipca 2016, Busoro)

Diakon

Br. dk. EZECHIEL MARIA od Najśw. Serca (Mukeze) śluby wieczyste 15.08.2010, Butare, swięcenia diakonatu 23 lipca 2016, Busoro). Przebywa na stażu na parafii Gahunga w Rwandzie.

 

Profesi uroczyści i studenci teologii w Morogoro – Tanzania

  1. JOSEPH OD MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ (Joseph Ndikuriyo, Urodzony: 19.07. 1986, Muhuzu, Gitega, śluby wieczyste 14.10.2016 Morogoro). IV rok teologii

Studenci teologii w Morogoro – Tanzania

  1. AUDACE OD MARYI EUCHARYSTII (Audace Ishimwe, Urodzony: 20.04.1985, Mwange, Ruhengeri). I rok teologii

 

Studenci filozofii

  1. VÉDASTE Marie od Dzieciatka Jezus (Munyueza)
  2. RÉDEMPTEUR od Matki Słowa (Mbonirema)
  3. NICAISE od Najśw. Serca Jezusa i Maryi (Karerwa)
  4. JEAN BAPTISTE od św. Teresy od Dzieciątka Jezus (Mutabaruka)
  5. JEAN MARIE od Miłosierdzia Bożego (Ngezahayo)
  6. OMER od Matki Bożej (Nshimirimana)
  7. MARIUS od Eucharistii (Nsavyimana)
  8. ANATHOLE od Miłosierdzia Bożego (Ntakirutimana)
  9. EMMANUEL od Trójcy Świętej (Ntirampeba)
  10. JEAN od Matki Bożej (Sindayigaya)
  11. CELESTIN od św. Pawła (Kavamahanga)

Nowicjusze

  1. OLIVIER od Niepokalanego Poczęcia (Nduwimana)

Postulanci

  1. SYLWESTER Nzohabonayo
  2. CELESTYN Nininahazwe
  3. ALOYS Havyarimana
  4. LAMBERT Ndayiragije
  5. CLEMENT PEACE Ngenzi
  6. JEAN PIERRE Niyonsaba
  7. BLAISE Ngayaboshya

 

 

Okres 50 – lat życia i działalności Karmelitów Bosych w Burundi i Rwanda to wielki znak Bożego miłosierdzia. Obecnie pracuje w Delegaturze 10 Ojców Karmelitów Bosych z Polski i jednen Amarykanin należący do krakowskiej Prowincji:

  1. O. Eliasz Trybała karmelita bosy pracuje w Burundi, ur. 07.04.1942 r. święcenia kapłańskie 04.04.1971 r. wyjazd na misje 1971 r.
  2. O. Kamil Ratajczak karmelita bosy pracuje w Rwandzie ur. 30.10.1942 r. Święcenia kapłańskie 24.05.1969 r. wyjazd na misje 23.06.1971 r.
  3. O. Józef Trybała karmelita bosy pracuje w Rwandzie, ur. 07.04.1942 r. święcenia kapłańskie 21.06.1974 r. wyjazd na misje w 1974 r.
  4. O. Bartłomiej Kurzyniec karmelita bosy pracuje w Rwandzie ur.01.08.950 r. święcenia kapłańskie 22.05.1976 r. wyjazd na misje 1976 r.
  5. O. Sylwester Potoczny karmelita bosy pracuje w Burundi, ur. 19.03.1958 r. święcenia kapłańskie 19.03.1984 r. wyjazd na misje w 1985 r.
  6. O. Zbigniew Nobis karmelita bosy pracuje w Burundi ur. 02.07.1957 r. święcenia kapłańskie 01.06.1998 r. wyjazd na misje 1990 r.
  7. O. Fryderyk Jaworski karmelita bosy pracuje w Burundi, ur. 09.05.1967 r.  święcenia kapłańskie 25.05.1993 r. wyjazd na misje 2003 r.
  8. O. Maciej Jaworski karmelita bosy pracuje w Rwandzie, ur. 20.01.1973 r. święcenia kapłańskie 06.05.2000 r. wyjazd na misje w 2006 r.
  9. O. Paweł Urbańczyk karmelita bosy pracuje w Burundi, ur. 17.07.1974 r. święcenia kapłańskie 22.05.2000 r. wyjazd na misje w 2007 r.
  10. O. Paweł Porwit karmelita bosy pracuje w Rwandzie ur. 07.03.1982 r. święcenia kapłańskie 17.05.2008 r. wyjazd na misje 2015 r.
  11. o. John Laurence Gibson pracuje w Morogoro Tanzania, ur. 16.08.1951, Chicago, świecenia kapłańskie 3.06.1988, New York, wyjazd na misje 1990r

 

Na przestrzeni tych 50 lat lat pracowało w Delegaturze przez jakiś okres czasu 16 Ojców Karmelitów Bosych:

  1. Edmund Wrzesiński (wyjazd na misje 1971 r., obecnie pracuje w Warszawie);
  2. Klaudiusz Spyrka (wyjazd na misje 1971r., obecnie pracuje w Munster, USA);
  3. Sylwan Zieliński (wyjazd na misje 1971r., obecnie pracuje w Krakowie);
  4. Jan Kanty Stasiński (wyjazd na misje 1971r., obecnie pracuje w Poznaniu);
  5. Sylwester Szypowski (wyjazd na misje 1971, po powrocie do Polski po kilku latach opuścił Zakon, dalsze jego losy nieznane);
  6. Nazariusz Kwiatkowski (wyjazd na misje 1976, obecnie pracuje jako kapłan diecezjalny w Szwajcarii);
  7. Emilian Bojko (wyjazd na misje 1981, obecnie pracuje w Argentynie);
  8. Ryszard Żak (wyjazd na misje 1981, obecnie pracuje w Kluszkowcach);
  9. Julian Ilwicki (wyjazd na misje 1985, obecnie pracuje jako kapłan diecezjalny we Francji);
  10. Damian Fedor (wyjazd na misje 1987, obecnie pracuje jako kapłan diecezjalny we Francji);
  11. Marek Gromotko (wyjazd na misje 1990, obecnie pracuje na Ukrainie);
  12. Jan Malicki (wyjazd na misje 1992, obecnie pracuje w Warszawie, Prowincjał warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych);
  13. Jan Ewangelista (wyjazd na misje 2001, obecnie pracuje w Krakowie);
  14. Paweł Bęben (wyjazd na misje 2005, obecnie pracuje w Niemczech);
  15. Bogdan Król (wyjazd na misje 2006, obecnie przebywa na eksklaustracji);
  16. Tomasz Gajewski (wyjazd na misje 2007, obecnie pracuje w Lublinie)

W tym samym czasie po ukończeniu ziemskiego życia i misyjnego trudu, przeszło do Ojczyzny niebieskiej 6 Ojców i Braci:

  1. Leonard Kowalówka – fundator misji (+zmarł 17 lutego 1990 roku w klasztorze poznańskim, przeżył 77 lat życia, 58 w zakonie karmelitańskim a 51 lat w kapłaństwie);
  2. Kasjan Dezor ( +zmarł w Poznaniu 14 czerwca 2013 roku, w 81 roku życia, w 62 roku życia zakonnego, w 53 roku kapłaństwa);
  3. Marceli Szlosarczyk (+zmarł 14 lipca 1996r w Krakowie, urodził się 8.XI.1936 r. w Brzączowicach k. Myślenic. Pierwsze śluby w Zakonie Karmelitów Bosych złożył 4 maja 1959 r. Profesję wieczystą złożył 6 maja 1962 r. w Poznaniu);
  4. Teofil Kapusta (+ zmarł 29 czerwca 2015 r., w Wadowicach, ukończył 83 rok życia, przeżył 64 lata w Zakonie Karmelitów Bosych a 57 w kapłaństwie);
  5. Jan Wołek (wyjechała na misje do Burundi w 1974r., + zmarł na Ukrainie 1991)
  6. oraz o. Marcin Sałaciak (wyjazd na misje 1983, + zmarł w Krakowie 2016)

Comments are closed.